• Biuletyn Informacji Publicznej
 • tel./fax. 77 437 62 07

Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2012/2013

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny

Artur Brylak uczeń z Zespołu Publicznych Szkół w Lubrzy został zwycięzcą Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego.

Uczeń zajął I MIEJSCE w V edycji konkursu fotograficznego ogłoszono w ramach Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce. Udział w konkursie brali również uczniowie: Marta Mielnik, Gabriela Żegleń, Sylwia Starzomska przygotowani pod kierunkiem Pani Pedagog  mgr Joanny Kubik.

V edycję ogłoszono w ramach Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce. Ambitna młodzież naszego gimnazjum, zainteresowana fotografią i tematem, postanowiła podjąć się tego zadania i wziąć udział w konkursie. Uczniowie Marta Mielnik, Gabriela Żegleń, Sylwia Starzomska i Artur Brylak pod kierunkiem Pani Pedagog Joanny Kubik przygotowali zdjęcia artystyczne antyreklamy palenia tytoniu. Gala wręczenia nagród, na którą zaproszono autorów prac konkursowych wraz z opiekunem uczniów oraz Panią Dyrektor mgr inż. Bożenę Ostrycharczyk, odbyła się w dniu 22 listopada 2012r w Sali Kinowej Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad dwadzieścia szkół, a uczniowie przygotowali 120 prac, tematyka prac zgodnie z założeniem organizatora, miała nie tylko motywować uczniów do poszerzania wiedzy na temat szkodliwości tytoniowego nałogu, ale także służyć kreowaniu nowego wizerunku młodego człowieka, dla którego niepalenie jest dziś trendy, zaś palenie ? passé.

Jury oceniło nadesłane prace pod względem: zgodności fotografii z tematem konkursu, jakości przekazu, jakości technicznej fotografii i estetyki wykonania, wartości artystycznej oraz oryginalności ujęcia tematu. Artur Brylak uczeń III klasy gimnazjum, który zajął I miejsce otrzymał w nagrodę kilkusetzłotowy bon do wykorzystania w Empiku oraz książkę Sherlocka Holmesa. Konkurs adresowany był do młodzieży ze szkół gimnazjalnych województwa opolskiego. Organizatorem Konkursu była Wojewódzka Stacja Sanitarno ? Epidemiologiczna w Opolu oraz Opolskie Centrum Informacji Młodzieżowej w Opolu. Patronat nad konkursem sprawował Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.
Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych wychowanków, pokazały one, że sztuka fotograficzna to doskonały sposób budzenia świadomości w profilaktyce antynikotynowej.

Joanna Kubik

Obraz:

KONKURS RECYTATORSKI Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Dnia 17. 04. 2013 roku odbył się na terenie naszej szkoły gminny konkurs recytatorski z języka niemieckiego pt.  "Jugend  trägt Gedichte vor". 

W konkursie uczestniczyło 14 uczniów (w tym 9 ze Szkoły Podstawowej   w Lubrzy i Dytmarowa,  oraz 5 z Gimnazjum w  Lubrzy).

Komisja przyznała następujące miejsca:

SZKOŁA PODSTAWOWA

I.     miejsce Jesika Hoppe   - kl. VI- SP Lubrza

II.    miejsce Ewelina Sajuns ? kl. VI- SP Lubrza

III.   miejsce Aleksandra Kuchta ? kl. V- SP Lubrza

oraz

I.  miejsce Julia Cholewińska  ? NSP Dytmarów

II.  miejsce Sara Kraszewska  -   NSP Dytmarów

III.  miejsce Agnieszka Zemlik  -  NSP Dytmarów

 

 

GIMNAZJUM

 

I.   miejsce Roksana Hoppe  ? kl. III ? Gimnazjum

II.  miejsce Nikola Kordys  ? kl. III ? Gimnazjum

III. miejsce Marta Weiner  ? kl. III ? Gimnazjum

 

Zwycięscy konkursu przechodzą do etapu rejonowego. Każdy z uczestników otrzymał dyplom.

Młodzież zapobiega pożarom

Turniej wiedzy Pożarniczej ?Młodzież zapobiega pożarom? cieszy się w naszej szkole dużą popularnością. Corocznie na etapie szkolnym uczestniczy ponad 60 uczniów począwszy od klasy V SP do III Gimnazjum.

Do turnieju uczniowie przygotowują się indywidualnie oraz na zajęciach dodatkowych pod opieką i kierunkiem nauczycielki zajęć technicznych Marii Chałupnik. Od wielu lat przygotowuje uczniów do turnieju dostarczając materiały: testy, czasopisma strażackie, udostępniając pracownie komputerową wykorzystując Internet oraz organizując wycieczki do straży celem poznania sprzętu pożarniczego i jego obsługi. Na bieżąco trzeba sprawdzać ustawy i rozporządzenia bo przepisy się  zmieniają.

Uczniowie naszej szkoły w poprzednich latach osiągali sukcesy biorąc udział w finale wojewódzkim  i centralnym. Niektórzy kontynuują tradycje rodzinne, wielopokoleniowe. Kończąc  gimnazjum również biorą udział w turnieju w III grupie wiekowej- szkół średnich zajmując czołowe miejsca.

Turniej pożarniczy spełnia ważną rolę edukacyjną. Udział w nim zachęca do poznania zasad postepowania na wypadek pożaru, umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Młodzież zachęcają również wartościowe nagrody fundowane prze władze gminne, powiatowe i Związki Ochotniczej Straży Pożarnej.

W tym roku szkolnym uczniowie również zajęli wysokie miejsca zarówno na etapie gminnym jak i powiatowym. Uczniowie z największą ilością punktów po części pisemnej uczestniczyli w części ustnej, po której wyłoniono zwycięzców.

Końcowe wyniki rywalizacji przedstawiały się następująco:

Etap gminny:

 • I grupa wiekowa:
 • I miejsce- Mateusz Galler, uczeń VI klasy SP
 • II grupa wiekowa:
 • I miejsce- Paweł Mroczek, uczeń III klasy gimnazjum
 • II miejsce- Kacper Figura uczeń I klasy gimnazjum
 • III miejsce, Andrea Galler, uczennica III klasy gimnazjum

Etap powiatowy:

I grupa wiekowa:

 • III miejsce Mateusz Galler

 

II grupa wiekowa:

 • III miejsce Andrea Galler
 • IV miejsce Paweł Mroczek

Zdobywcy pierwszych III miejsc otrzymali nagrody w postaci dyplomów, sprzętu elektronicznego, plecaków i piłek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w turnieju pożarniczym  w następnym roku szkolnym.

Maria Chałupnik

KONKURS PLASTYCZNY "Moje radosne święta"

Uczennica klasy II b Publicznego Gimnazjum w Lubrzy
Natalia Rogosch zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym
pt. ?Moje radosne święta? organizowanego przez Janinę Okrągły Posłankę na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Radosława Roszkowskiego ? Starostę Prudnika, Prudnicki Ośrodek  Kultury.

Nad konkursem Patronat objęli:

 • Franciszek Fejdych - burmistrz Prudnika
 • Arnold Hindera - burmistrz Białej
 • Andrzej Kałamarz - burmistrz Głogówka
 • Mariusz Kozaczek - wójt Lubrzy
 • Patronat medialny - Tygodnik Prudnicki

Konkurs Piosenki Polskiej w Prudniku

Uczniowie Zespół Publicznych Szkół w Lubrzy w dniu 12.12. 2012r.  brali udział w Otwartym Konkursie Piosenki Polskiej w Prudniku. Uczniowie ? zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny.
W kategorii klas  IV ? VI  Zespoły wokalne

 • zespół ,, Metrum ?? zajął III miejsce

W kategorii klas IV ? VI soliści

 • Jakub Otte ? zdobył wyróżnienie

W kategorii Gimnazjum ? soliści

 • Agnieszka Mroczek ? zajęła III miejsce
 • Izabella Pasternak ? zajęła II miejsce
 • Beata Wicher ?zajęła I miejsce

Obraz:


Gratulacje !
Uczniów do konkursu przygotowała pani mgr Barbara Mrożek- Żymła

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej - Żak 2013

Uczeń SP kl. VI Paweł Zalewski w I semestrze roku szkolnego 2012/2013  brał udział w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej ? Żak 2013? na etapie szkolnym i rejonowym. Był to jego debiut w tej dziedzinie, jednak wykazał się ogromną wiedza i zaangażowaniem. Jesteśmy pełni podziwu dla Pawła, który pomimo iż ma wiele obowiązków, gdyż bierze udział w licznych konkursach szkolnych i poza nimi zechciał wziąć udział  w konkursie religijnym. Tematyka konkursu była rozległa jak i czas na przygotowanie krótki. Pawłowi życzymy dalszych sukcesów i osiągnięć szkolnych i poza szkolnych oraz wiele wytrwałości  w pogłębianiu wiedzy.

Ponadto uczniowie SP w m-cu grudniu brali udział w szkolnym konkursie na najładniejszą szopkę. Wykazali się przy tym ogromną pomysłowością i starannością w wykonaniu prac stosując przy tym różne techniki i materiały. Wszystkie szopki były wręcz prześliczne. Jednak komisja szkolna nauczycieli  wyłoniła trzy pierwsze miejsca, które ich zdaniem na to zasługiwały a byli to :

1 m. Kacper Piechota- ucz. kl. I

2 m.  Jesika Hoppe- ucz. kl. VI

3 m. Magdalena Skrobała - ucz. kl. IV

W/w osoby jak i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, które zostały im wręczone podczas szkolnej wigilii 21. 12.2012 r. Wszystkie prace społeczność szkolna mogła podziwiać w czasie wystawy, która była na korytarzu  szkolnym.

Ponadto uczniowie SP w marcu brali udział w konkursie plastycznym  organizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu. Prace miały być wykonane dowolną techniką a temat brzmiał - Ślady Boga wokół nas?.

Dyktando z języka angielskiego

Kolejne Dyktando z Języka Angielskiego za nami. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Zmagania z angielską pisownią widać nie są dla wszystkich, skoro tylko szóstoklasiści  odważyli się wziąć w nim udział. Zwycięzcami zostały same dziewczyny ? oto one:

I miejsce ? Katarzyna Kman

II miejsce ? Julia Tyrpuła

III miejsce ? Katarzyna Wojdyła

Uczennice nagrodzone zostały książkami anglojęzycznymi, aby w wolnych chwilach dalej mogły rozwijać swoje językowe zainteresowania. 

Uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych w etapie szkolnym 2012/2013


Konkurs Polonistyczny: Katarzyna Wojdyła, Zalewski Paweł, Galler Mateusz, Zioła Wiktoria, Pikul Zuzanna, Mazur Wiktoria, Kuchta Aleksandra

Konkurs Historyczny: Paweł Zalewski, Galler Mateusz, Piorunkiewicz Tomek

Konkurs Języka Angielskiego:  Zioła Wiktoria, Zalewski Paweł, Galler Mateusz

Konkurs Języka Niemieckiego: Galler Mateusz

Konkurs Historyczny: Hoppe Jesika, Zioła Wiktoria, Galler Mateusz, Zalewski Paweł

Konkurs Przyrodniczy: Łój Daniel, Zalewski Paweł, Kuchta Aleksandra, Hoppe Jesika

konkurs Techniczny: Galler Mateusz, Zalewski Paweł, Mazur Wiktoria, Zioła Wiktoria, Sajuns Ewelina, Łój Daniel, Otte JakubUczniowie Publicznego Gimnazjum, którzy przeszli pomyślnie etap szkolny:

Konkurs Polonistyczny: Klosak Weronika, Hubner Adrianna, Galler Andrea, Wiśniewska Paulina, Padlikowska Dominika

Konkurs Języka Angielskiego: Galler Andrea, Hoppe Roksana, Klosak Weronika, Kordys Nikola

Konkurs Języka Niemieckiego: Galler Andrea, Rogosch Natalia, Hoppe Robert, Kordys Nikola

Konkurs Historyczny: Hubner Adrianna, Klosak Weronika, Hoppe Roksana

Konkurs Geograficzny: Barczykowska Kamila, Hoppe Roksana, Hoppe Dominika

Konkurs Biologiczny: Twardowska Violetta, Rogosch Natalia, Hoppe Roksana, Mroczek Agnieszka, Hubner Adrianna, Klosak Weronika

Konkurs Historyczny: Hoppe Dominik, Galler Andrea, Orzechowska Emilia

Konkurs Chemiczny: Galler Andrea, Hoppe Dominik, Hoppe Roksana

Konkurs Fizyczny: Hoppe Dominik, Galler Andrea, Orzechowska Emilia, Pasternak Weronika, Weiner Marta

Finały wojewódzkie

Mateusz Galler- uczeń klasy VI SP- otrzymał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu  Języka Niemieckiego.Uczeń przygotowywał się do konkursu  pod okiem pani mgr M. Trinczek

 

Paweł Zalewski- uczeń klasy VI SP- został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Technicznego.Ucznia przygotowywała pani mgr M. Chałupnik.

 

Adrianna Hübner? uczennica klasy IIb- została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Uczennicę przygotowywała pani mgr J. Kubatek

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkoła Podstawowa w Lubrzy 2021 ©