Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2023/2024

Terenowy Turniej Ekologiczny w Parku Krajobrazowym Góry Opawskie

Na początku października najzdolniejsi przyrodnicy z klasy VI reprezentowali naszą szkołę w Terenowym Turnieju Ekologicznym w Parku Krajobrazowym "Góry Opawskie"

Hania Gąsior, Maja Maciuch i Piotrek Szepelawy pod kierownictwem pani dyrektor Bożeny Ostrycharczyk wykazali się dużym zasobem wiedzy i umiejętności.

XXXI Konkurs Recytatorski wierszy Josepha von Eichendorffa

27.10.2023r. w kinie Diana w Prudniku odbył się XXXI Konkurs Recytatorski wierszy Josepha von Eichendorffa.

Naszą szkołę godnie reprezentowały:

Dominika Świrad i Magdalena Pasternak z kl. VI B, Aleksandra Winnik z kl. VII A, Amelia Krachel i Maja Bienek z kl. VII B.

Obraz: XXXI Konkurs Recytatorski wierszy Josepha von Eichendorffa

XXXI Konkurs Recytatorski wierszy Josepha von Eichendorffa

VII edycja polsko-czeskiego konkursu fotograficznego „ Region očima mladých”

W dniu 12.12.2023r. w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie wyników VII edycji polsko-czeskiego konkursu fotograficznego „ Region očima mladých”.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Fotografów Bruntál (Spobrufo), we współpracy z Prudnickim Ośrodkiem Kultury.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 65 uczestników, uczniów 17 szkół podstawowych i średnich z Prudnika i Bruntala, którzy nadesłali łącznie 300 fotografii.

Pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe (sprzęt fotograficzny) laureaci odebrali z rąk patrona konkursu - wybitnego czeskiego fotografika Jindřicha Štreita, wykładowcy akademickiego na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, a także przedstawicieli konkursowego jury.

W kategorii - Z życia (reportaż) - 3 miejsce zajęła Magdalena Purzycka uczennica klasy 6A naszej szkoły.

Przepiękne zdjęcia nagrodzonych uczestników konkursu, w tym zdjęcia naszej laureatki, można oglądać w holu głównym Prudnickiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2024 - etap gminny

W styczniu i w lutym nasi uczniowie uczestniczyli w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych na etapie gminnym i spisali się w nich bardzo dobrze.

Konkurs z Fizyki (30.01.2024):
I miejsce – Zuzanna Kamosińska

Konkurs z Chemii (31.01.2024):
III miejsce – Zuzanna Kamosińska

Konkurs z Matematyki (01.02.2024):
I miejsce – Zuzanna Kamosińska

III miejsce – Stefan Żukliński

Konkurs z Języka niemieckiego (02.02.2024):
II miejsce - Jakub Kowalski

Konkurs z Historii (05.02.2024):
I miejsce - Anna Zblewska

II miejsce - Ziemowit Lenartowicz