Osiągnięcia i inicjatywy sportowe w roku szkolnym 2022/2023

Powiatowy turniej strzelecko-obronny (29.09.2022r.)

29 września uczniowie naszej szkoły z klasy VIII brali udział w "Powiatowym turnieju strzelecko-obronnym" zajmując w nim bardzo wysokie 2 miejsce!

Turniej rozgrywany był w II Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku i składał się z czterech konkurencji:

1. Zwinnościowy tor przeszkód
2. Rzut granatem do celu

3. Strzały z broni do tarczy
4. Quiz z przepisów o ruchu drogowym

Łącznie wystartowało 10 zespołów z różnych szkół, więc zajęcie 2 miejsca jest świetnym osiągnięciem!

Naszą placówkę reprezentowali: Grzesiek Purzycki, Michał Bełziuk, Paweł Chruściel i Szymon Giza wraz z opiekunem Wiesławem Kasprzyszynem.

"Razem na sportowo" (06.10.2022r.)

W czwartek 6 października w naszej szkole było bardzo wesoło! Nauczyciele wychowania fizycznego przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wójta Gminy Lubrza zorganizowali zawody sportowe pod hasłem "Razem na sportowo"

Dzieci z klas I-III doskonale bawiły się na sprawnościowym torze przeszkód. Natomiast uczniowie starszych klas rozgrywali turniej Badmintona oraz w czteroosobowych zespołach rywalizowali w "Wesołym wieloboju".

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, które zostały zakupione wraz ze sprzętem sportowym dla naszej szkoły przez Gminę Lubrza i za które serdecznie dziękujemy.

Całe przedsięwzięcie miało na celu promowanie zdrowego trybu życia i sportu jako alternatywy spędzania wolnego czasu w ramach zajęć pozalekcyjnych z elementami profilaktyki.

Gminne zawody w halową piłkę nożną (13.10.2022r.)

W czwartek 13 października w Prudniku rozegraliśmy gminne zawody w halową piłkę nożną klas VII-VIII

W kategorii chłopców bardzo pewnie zwyciężyli nasi reprezentanci, którzy w przyszłym tygodniu udadzą się na zawody powiatowe.

W spotkaniu dziewcząt lepsze okazały się zawodniczki ze szkoły w Dytmarowie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za walkę i zaangażowanie! Zwycięzcom natomiast gratulujemy oraz życzymy szczęścia na kolejnych etapach!

Piknik sportowy klasy V (07.10.2022r.)

W piątek 7 października uczniowie klasy V wraz z wychowawcą zaprosili rodziców na piknik sportowy.

Frekwencja była wyśmienita, zabawa przednia!

Rodzice na równi z dzieciakami aktywnie uczestniczyli w różnego rodzaju zabawach. Był tor przeszkód, strzały piłki do bramki, skoki na skakance, mini siatkówka - wszystko w podziale na zespoły: rodzice kontra dzieci.

Między poszczególnymi konkurencjami dzieci zaprezentowały się w śpiewie, grze na gitarze, skrzypcach oraz w tańcu i pokazie akrobatycznym.

Piknik zakończył się poczęstunkiem w postaci pizzy i zabawą "krzesełka" :)

Powiatowe zawody w halową piłkę nożną (19.10.2022r.)

W środę 19 października w Prudniku nasi chłopcy z klas VIII i VII rywalizowali w powiatowych zawodach w halowej piłce nożnej i mimo tego, że nie zajęli miejsca na podium to godnie reprezentowali naszą szkołę tocząc naprawdę wyrównane pojedynki.

Lubrza - Moszczanka 1:1
Lubrza - Prudnik 1:6
Lubrza - Biała 1:2
Lubrza - Głogówek 1:2

Skład: Danis Wloka, Kacper Ułan, Paweł Chruściel, Mikołaj Idzi, Michał Bełziuk, Grzesiek Purzycki i Szymon Giza

V Opolski Bieg Belfra (22.10.2022r.)

W dniu 22.10.2022 w Grodkowie odbył się V Opolski Bieg Belfra. Z dumą ogłaszamy, że naszą szkołę reprezentowało dwóch nauczycieli: pani Joanna Kubatek startowała na 5km w Nordic Walking oraz pan Wiesław Kasprzyszyn w biegu na 10km.

Pan Wiesław z czasem 46.28 uplasował się na trzecim miejscu w kategorii nauczyciel mianowany.

Powiatowe zawody w "Dwa ognie" (17.11.2022r.)

W czwartek 17 listopada w Białej odbyły się powiatowe zawody w "Dwa ognie"dziewcząt i chłopców. Udział w nich wzięli uczniowie z Prudnika, Białej, Głogówka oraz Lubrzy.

W kategorii dziewcząt nasze uczennice zajęły bardzo wysokie drugie miejsce, natomiast w kategorii chłopców nasi uczniowie uplasowali się na czwartym miejscu.

Gratulujemy!

Gminne zawody w halową piłkę nożną - Igrzyska Dzieci (01.12.2022r.)

W czwartek 1 grudnia nasi uczniowie z rocznika 2010 i młodsi brali udział w gminnych zawodach w halową piłkę nożną

Tym razem zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców lepsi okazali się uczniowie z Dytmarowa. Życzymy im powodzenia w dalszych etapach, a naszym reprezentantom dziękujemy za walkę i zaangażowanie.

Mikołajkowy tor przeszkód (06.12.2022r.)

6 grudnia w naszej szkole nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali mikołajkowy tor przeszkód

Dziękujemy organizatorom oraz wspaniałym uczestnikom!