• Biuletyn Informacji Publicznej
  • tel./fax. 77 437 62 07

Laboratoria przyszłości 2022/2023

Szkoła Podstawowa w Lubrzy bierze udział w projekcie Laboratoria Przyszłości. Dzięki otrzymanemu wsparciu, wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację.

„Laboratoria przyszłości” - Wsparcie na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Laboratoria przyszłości - zajęcia fotograficzne (wrzesień 2022)

ZAJĘCIA FOTOGRAFICZNE to doskonałe połączenie fotografii z dobrą zabawą. Uczniowie z klas 6a i 6b na zajęciach rozwijają pasję oraz doskonalą umiejętności fotograficzne.
Nowoczesny sprzęt pozyskany przez szkołę w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" pozwala na realizację twórczych pomysłów. Uczniowie są bardzo kreatywni i zaangażowani co skutkuje wspaniałymi efektami wspólnej pracy.

Laboratoria przyszłości - zajęcia klas V i VIb (Październik 2022)

Uczniowie z klas V i VIb wykorzystali aparat fotograficzny Sony RX100III, który został zakupiony dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.
Wykonywanie zdjęć prowadzi do wyrabiania wrażliwości artystycznej i poczucia piękna :)

Laboratoria przyszłości - zajęcia wykorzystaniem Magnetic Polydron (Październik 2022)

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji dokumentującej pracę uczniów z klasy Ia z wykorzystaniem Magnetic Polydron, zakupionego z programu Laboratoria Przyszłości.

Klocki Polydron pozwalają odkrywać fantastyczny świat kształtów, barw i magnetyzm. Uczy postrzegać przestrzeń do budowania różnych konstrukcji i zrozumieć biegunowość magnesu.

Mobilne Laboratoria Przyszłości

21 października 2022 r. gościliśmy edukatorów MEiN z „Mobilnych Laboratoriów Przyszłości”, którzy wspierają proces wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych.

W warsztatach przeprowadzonych przez ekspertów udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Podczas zajęć młodzi odkrywcy zagłębiali tematykę druku 3D oraz elementy podstaw sztucznej inteligencji. Uczestnicy nie tylko mieli okazję zapoznać się z ogromnymi możliwościami sprzętu, jakim dysponuje nasza szkoła, ale również zaproponować własne pomysły na wykorzystanie narzędzi „Laboratoriów Przyszłości”.

To były niezwykle potrzebne, interesujące i kreatywne zajęcia.

Zajęcia z wykorzystaniem klocków Magnetic Polydron w klasie Ib (Październik 2022)

Na zajęciach uczniowie klasy Ib budowali konstrukcje przestrzenne wykorzystując Magnetic Polydron. Klocki zostały zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

Dzieci wykazywały zainteresowanie zjawiskiem przyciągania i odpychania elementów. Tworzyły różne figury geometryczne, wykazując się wyobraźnią i kreatywnością.

Laboratoria przyszłości - budowanie przestrzenne (listopad 2022)

KLOCKI + BUDOWANIE PRZESTRZENNE = EDUKACJA PRZEZ ZABAWĘ. Myślenie przestrzenne to czynność złożona, której regularne trenowanie z powodzeniem może być wykorzystywane w nauce matematyki i inżynierii.

Uczniowie na zajęciach tworzyli trójwymiarowe budowle, rozwijając wyobraźnię przestrzenną. Zestawy klocków drewnianych Blocks & Blueprints zostały zakupione w ramach programu.
#LaboratoriaPrzyszlosci 

Laboratoria przyszłości - ozdoby świąteczne z wykorzystaniem długopisów 3D (grudzień)

Ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły przy pomocy długopisów 3D ozdobią w tym roku klasowe choinki. Zakupione w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości Zestawy Długopisów firmy Banach 3D oraz zestawy filamentów pozwoliły dzieciom stworzyć ciekawe dekoracje choinkowe i zrealizować własne pomysły. Zajęcia cieszyły się dużym powadzeniem wśród uczestników.

#LaboratoriaPrzyszlosci
Laboratoria Przyszłości

Pierniki z gliny

Na zajęciach w świetlicy szkolnej, uczniowie klas pierwszych robili świąteczne pierniki z gliny. Dzieci malowały je kolorowymi farbami plakatowymi Creall Basic Color zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Zajęcia z gliny pokazały sposoby lepienia z tego materiału. To była wspaniała lekcja kształtująca talenty artystyczne.

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria przyszłości - zajęcia z Human body

Podczas lekcji przyrody w klasie IV wykorzystano pomoce „Human body” zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Uczniowie pracując w grupach układali elementy budowy szkieletu człowieka: szkielet osiowy, szkielet obręczy i szkielet kończyn, a na same zakończenie połączyli w całość.
Laboratoria Przyszłości

Na tropach nauki STEM - Pogoda (Luty 2023)

Tym razem uczniowie klas IIIa i IIIb naszej szkoły podczas lekcji przyrody wykorzystywali zestawy "Na tropach nauki STEM - Pogoda", które zakupione zostały w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Dzieci pracując w grupach miały możliwość zmontowania i wykorzystania urządzeń pomiarowych tj. wiatromierz, deszczomierz czy anemometr.

Laboratoria Przyszłości - budowanie odwodów elektrycznych (marzec 2023)

Uczniowie klas VI podczas zajęć techniki budowali obwody elektryczne. W trakcie łączenia elementów wykazali się kreatywnością oraz wyobraźnią.

Wykorzystane w czasie lekcji zestawy zostały zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości - malowanie farbami Creall Basic Color (Kwiecień 2023)

Na zajęciach uczniowie klas V, VIa i VIb wykonali przepiękną MEGA dużą kartkę świąteczną. Wykorzystali do tego farby Creall Basic Color zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości

W ten sposób zaprezentowali swoje talenty plastyczne wkładając ogrom pracy i oryginalne pomysły w te swoiste dzieło sztuki!

Laboratoria Przyszłości

Kartki i stroiki wielkanocne (Kwiecień 2023)

Wielkanoc to jedno z najradośniejszych Świąt obchodzonych przez chrześcijan.

To piękny czas modlitwy, zadumy, smakołyków na naszych stołach i spotkań z rodziną. Ale czy dla wszystkich? Pamiętając o innych uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej w Lubrzy postanowili wykonać własnoręcznie karty i stroiki wielkanocne korzystając z Farb Creall Basic Color zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości

Życzenia świąteczne wraz z upominkami zostaną przekazane seniorom z Domu Opieki Św.Jana Bożego w Prudniku.

Zajęcia z zoologii w ramach programu Laboratoria Przyszłości (Maj 2023)

Swoje zainteresowania z dziedziny zoologii rozwijali uczniowie wykorzystując zestawy zawierające modele, karty informacyjne, ilustracje i wiele innych ciekawostek dotyczących różnorodnych zwierząt.

Laboratoria Przyszłości to program w ramach, którego szkoły mogły wzbogacić bazę swoich pomocy dydaktycznych dla uczniów.
Laboratoria Przyszłości

Dzień Sportu dla klas IV - VIII (Czerwiec 2023)

Nauczyciele wychowania fizycznego z okazji Dnia Sportu zorganizowali dla klas IV-VIII "Wesoły pięciobój"

w skład pięcioboju wchodziły takie konkurencje jak:

- rzuty do kosza
-
skoki na skakance
-
skok w dal z miejsca
-
strzelanie z łuku do celu
-
rzut frisbee na odległość

Uczniowie dobrani w czteroosobowe zespoły dali z siebie wszystko i z uśmiechem na twarzy wykonywali poszczególne konkurencje. Wszyscy otrzymali lody oraz czekolady, a na najsprawniejszych czekały dyplomy.

Zwieńczeniem Dnia Sportu był tradycyjnie mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie, w którym nieznacznie lepsi okazali się Ci pierwsi ;)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Zdjęcia w tym wesołym dniu zostały wykonane przy wykorzystaniu aparatu fotograficznego pozyskanego w ramach Programu #LabolatoriaPrzyszlosci

Laboratoria Przyszłości

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkoła Podstawowa w Lubrzy 2023 ©