• Biuletyn Informacji Publicznej
  • tel./fax. 77 437 62 07

Rok szkolny 2022/2023

Działania zorganizowane przez Wolontariat "Klub Ośmiu" działający w naszej szkole oraz Panią Pedagog Justynę Srębacz w roku szkolnym 2022/2023

Bezpieczna droga do szkoły

Jak co roku ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły” z tej okazji w naszej szkole zostały poprowadzone zajęcia dla klas Ia i Ib.

Zaproszeni policjanci omawiali podstawowe reguły poruszania się po drodze oraz sprawdzali znajomość najważniejszych znaków drogowych. Przypominali dzieciom zasady właściwego przechodzenia przez jezdnię oraz zachowania się podczas jazdy samochodem. Ponadto uświadamiali najmłodszym z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się podczas drogi do i ze szkoły.

Bardzo ważnym elementem pogadanki było uświadomienie dzieciom jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku czy też odzieży.
W trakcie spotkania uczniowie klas I otrzymali poradnik dla dzieci rozpoczynających naukę „Pierwszaki”.

Góra grosza

Informujemy, że ruszyła już XXIII edycja akcji „Góra Grosza”. Do końca lutego w naszej szkole odbędzie się zbiórka monet.

Zapraszamy do udziału i tym samym przypominamy, że wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

Bo jeden grosz czyni różnicę.

Obraz: Góra grosza

Góra grosza

Spotkanie prewencyjne z policją (16.11.2022r.)

,,Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym i Internecie oraz odpowiedzialność karna” to temat spotkania policji z klasami VI-VIII, które odbyło się w naszej szkole dnia 16.11.2022r.

Uczniowie dowiedzieli się, czym jest przemoc i agresja oraz jak mają postępować gdy są świadkami takich sytuacji. Pani Policjantka przypomniała wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegła także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak nadzór kuratora bądź skierowanie sprawy do sądu rodzinnego.

Szczególną uwagę zwrócono na odpowiedzialność prawną nieletnich, agresje i przemoc wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasad zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią. Podczas spotkania zostało wyjaśnione uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również czego nie można i nie powinno się robić korzystając z Internetu.

Pogadanka profilaktyczna w dużym stopniu może przyczynić się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej za co bardzo dziękujemy Pani Monice Łyko – policjantce z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

Dzień życzliwości (21.11.2022r.)

W poniedziałek 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości

Pamiętajmy: "Dobre słowa nie kosztują dużo, choć czynią wiele dobrego" - Blaise Pascal

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji przez cały miesiąc w naszej szkole odbywały się różne zajęcia mające na celu profilaktykę zaburzeń psychicznych u dzieci.

Uczniowie brali udział w warsztatach prowadzonych przez szkolnego pedagoga. Zajęcia dotyczyły sposobów radzenia sobie ze stresem, poczucia własnej wartości, emocji oraz asertywności. Wolontariusze Klubu Ośmiu przygotowali gazetkę o zdrowiu psychicznym dotyczącą tego „Jak zadbać o swój mózg?” oraz „Jak dbać o zdrowie psychiczne”.

W naszej szkole na co dzień dbamy o zdrowie psychiczne, a warsztaty profilaktyczne odbywają się przez cały rok szkolny. Pani i Pan pedagog są do dyspozycji uczniów każdego dnia.

Szlachetna paczka

"Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś".

Opiekun KLUBU OŚMIU - pedagog szkolny Justyna Srębacz - pragnie serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom, uczniom, nauczycielom oraz rodzicom, którzy przyczynili się do zebrania potrzebnych artykułów na SZLACHETNĄ PACZKĘ. Dary przerosły nasze oczekiwania, a wy spisaliście się na medal!!

DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE!

Spektakl teatralny "Rozerwane dusze"

W środę 18 stycznia klasy VI-VII uczestniczyły w spektaklu prezentowanym przez teatr IN-ART z Wrocławia pt. ROZERWANE DUSZE.

Tematyka występu nawiązywała do problemów z jakimi zmaga się dzisiejsza młodzież – miłość, dopalacze, uzależnienia i konsekwencje złych wyborów.

"Bezpieczne ferie" - spotkanie profilaktyczno-edukacyjne ze strażakami

Ferie zimowe już „za rogiem”, a więc ważne, by czas odpoczynku od nauki był spędzony w sposób bezpieczny! Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w dniu 01.02.2023r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku.

Podczas prelekcji strażacy szczególną uwagę zwrócili na niebezpieczeństwo związane z zabawami na zamarzniętych akwenach i w niedozwolonych miejscach. Przypomnieli o tym, że szczególnie niebezpieczne jest spacerowanie po zamarzniętej rzece lub stawie. Dzieci i młodzież biorąca udział w spotkaniu miała okazję zobaczyć sprzęt wykorzystywany podczas działań z zakresu ratownictwa wodnego.

Dziękujemy strażakom za poświęcony czas i przekazaną wiedze, która pomoże zatroszczyć się o bezpieczeństwo naszych uczniów.

Wulgaryzmy, agresja słowna, krytyka – jak mogą krzywdząco wpływać na innych

Przed feriami w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas VI prowadzone przez Panią Annę Jarosz – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Prudniku. Tematem spotkania były „Wulgaryzmy, agresja słowna, krytyka – jak mogą krzywdząco wpływać na innych”.

"Narkotyki to nie droga"

Dnia 16.03 odbyło się spotkanie uczniów klas V-VII z funkcjonariuszkami Komendy Powiatowej Policji w Prudniku wraz z przedstawicielką policji z Czech. Temat spotkania dotyczył uzależnień oraz konsekwencji używania substancji psychoaktywnych w sferze psychicznej, fizycznej i społecznej.

Spotkanie miało na celu nie tylko podniesienie świadomości związanej z narkomanią, ale także poszerzenie wiedzy młodzieży na temat niebezpiecznych konsekwencji zażywania substancji psychoaktywnych oraz uświadomienie słuchaczom, że beztroskie eksperymentowanie z dopalaczami jest bardzo niebezpieczne. Wizyta policjantek uwrażliwiła uczniów na niezwykle istotny problem, jaki w dzisiejszych czasach stanowią narkotyki i dopalacze.

Zabawki dla Prudnickiego Centrum Medycznego

Dnia 20 czerwca przedstawicielki szkolnego wolontariatu wraz z opiekunem odwiedziły Prudnickie Centrum Medyczne, a dokładniej oddział Pediatryczny. Celem wyjazdu było przekazanie zabawek zakupionych z pieniędzy zebranych podczas kiermaszu słodkości organizowanego przez Szkolny Wolontariat KLUB OŚMIU.

Organizowanie akcji charytatywnych na terenie naszej szkoły to ogromna satysfakcja, a zarazem bezcenna pomoc niesiona przez „małych” i „dużych” wolontariuszy.

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje.” – św. Jan Paweł II

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkoła Podstawowa w Lubrzy 2024 ©