• Biuletyn Informacji Publicznej
  • tel./fax. 77 437 62 07

Rok szkolny 2020/2021

Działania zorganizowane przez Wolontariat "Klub Ośmiu" działający w naszej szkole oraz Panią Pedagog Dorotę Partyczną w roku szkolnym 2020/2021

Bezpieczna droga do szkoły 2020/2021

Jak co roku ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły” z tej okazji w naszej szkole zostały zorganizowane takie zajęcia dla klasy Ia i Ib. Zajęcia przeprowadziły sierż. szt. Monika Łyko oraz nadkom. Małgorzata Jeżewska z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

Omawiały podstawowe reguły poruszania się po drodze. Przypomniały dzieciom zasady przechodzenia przez jezdnię oraz właściwego zachowania się podczas jazdy samochodem. Ponadto uświadomiły najmłodszym z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły.
Bardzo ważnym elementem pogadanki było uświadomienie dzieciom jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku czy też odzieży.
W trakcie spotkania uczniowie klas I otrzymali poradnik dla dzieci rozpoczynających naukę „Pierwszaki”.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który obchodziliśmy 5 grudnia życzymy wszystkim wolontariuszom spełnienia marzeń, radości w sercu, realizacji zamierzonych celów, satysfakcji w życiu osobistym a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siłę.

Poniżej przedstawiamy link do filmu Fundacji Świat na Tak, w którym wzięła również udział nasza uczennica Nikola Nowosad :)
Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

 

Dzień Pozytywnego Myślenia

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pozytywnego Myślenia! Z tej okazji szkolny wolontariat "Klub Ośmiu" wraz z uczniami przygotował krótki film, który można zobaczyć na naszym profilu na Facebooku.

Poniżej zdjęcia naszych uczniów i ich pozytywnych myśli.

"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej". - Stanisław Lem

 

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzisiaj obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Podobnie jak w zeszłym roku, hasłem przewodnim Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) jest #DziałamyRazem. Z inicjatywy Komisji Europejskiej obchody DBI początkowo odbywały się jedynie w Europie, jednak od kilku lat swoim zasięgiem docierają do państw z całego świata.

Głównym zadaniem organizowania takiego dnia było i jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją na ten temat:
DBI.pptx

 

Dzień Bezpiecznego Internetu - zajęcia 09.02.2021

We wtorek obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w klasie 2 i 3 ( klasy Ia i Ib miały przeprowadzone zajęcia w ramach programu Akademia Bezpiecznego Puchatka) pedagog szkolny wraz z wolontariuszką "Klubu Ośmiu" Nikolą Nowosad przeprowadziły zajęcia na ten temat.

Omówiły najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z Internetu a na koniec zajęć chętni uczniowie zrobili piękne rysunki, które przedstawiamy poniżej, a filmik z tego wydarzenia dostępny na naszym profilu na Facebooku.

 

Dzień Walki z Depresją

W dniu dzisiejszym przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Po ustanowieniu przez Ministerstwo Zdrowia od 2001 roku. Celem tego dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i zachęcenie chorych do leczenia.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją na ten temat:
Dzien-WALKI-Z-DEPRESJA.pptx

 

Co to jest stres i jak sobie z nim radzić. Bezpieczne wakacje.

8 czerwca klasy I-III miały spotkanie z naszą Panią pielęgniarką oraz policjantami pod hasłem: "Co to jest stres i jak sobie z nim radzić. Bezpieczne wakacje."

 

Zbiórka suchej karmy

Szkolny wolontariat "Klub Ośmiu" zebrał 14 worków karmy suchej, którą przeznaczył dla Opolskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt w Głubczycach. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za pomoc w akcji. Jak zawsze można na Was liczyć :)

 

Bezpieczne wakacje

Kolejnymi gośćmi w naszej szkole były Panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, które przeprowadziły zajęcia, również dla klas IV - VII na temat bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym. Poruszane zostały także takie tematy, jak handel dziećmi oraz bezpieczeństwo w Internecie.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkoła Podstawowa w Lubrzy 2023 ©