Mały Drużynowy Turniej Terenowy

Dnia 29 września został zorganizowany po raz pierwszy dla klas I-III przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych Gór Opawskich ,,Mały Drużynowy Turniej Terenowy'' w Pokrzywnej na polanie w Dolinie Bystrego Potoku.

Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie klasy IIIa i IIIb: Antoni Gąsior, Jakub Łuczyszyn, Hanna Fabianowicz i Oliwia Ziemba.

Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą z zakresu Parku Krajobrazowego Gór Opawskich, ochrony przyrody i środowiska w praktyce. Rozpoznawali gatunki drzew, krzewów, owoców leśnych i grzybów. Musieli nazwać zwierzęta, dopasować do nich tropy, pokarm, czy wydawane odgłosy. Pokonali ścieżkę zmysłów.

W konkursie brało udział 10 szkół z gmin: Lubrza, Prudnik i Głuchołazy. Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody, medale i dyplomy.
Cały konkurs miał formę super zabawy i przebiegał w bardzo miłej atmosferze za co dziękujemy organizatorom
.

Publikacja artykułu: poniedziałek, 3 października 2022r.. Liczba wyświetleń: 359.