• Biuletyn Informacji Publicznej
  • tel./fax. 77 437 62 07

Rok szkolny 2018/2019

Działania zorganizowane przez Wolontariat "Klub Ośmiu" działający w naszej szkole oraz Panią Pedagog Dorotę Partyczną w roku szkolnym 2018/2019

Bezpieczne wakacje - spotkanie z policjantem

11 czerwca w Szkole Podstawowej w Lubrzy odbyły się zajęcia z asp. Tomaszem Kukułką z Powiatowej Komendy Policji w Prudniku.

Pierwszym tematem spotkania były „ Bezpieczne wakacje”. Funkcjonariusz omówił podstawowe zasady poruszania się po drodze. Przypomniał dzieciom zasady przechodzenia przez jezdnię, właściwego zachowania się podczas jazdy samochodem oraz konsekwencje nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa. Opowiedział o bezpieczeństwie nad wodą, przypominając podstawowe informacje udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i numery alarmowe. Asp. Tomasz Kukułka poinformował również o zagrożeniach, jakie na nich mogą czekać podczas spędzania wolnego czasu w domu i jak bezpiecznie korzystać z internetu.

Kolejnym tematem spotkania było posiadanie niebezpiecznych narzędzi przez uczniów (scyzoryka, noża). Funkcjonariusz wytłumaczył uczniom jak niebezpieczne może być posiadanie lub użycie niebezpiecznego narzędzia oraz powiedział jakie mogą być tego konsekwencje, również prawne.
Dziękujemy za wspaniałe zajęcia i całoroczną współpracę

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych”

1 kwietnia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się uroczyste podsumowanie IV Prudnickiej Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Złotą oraz srebrne "Ósemki", wraz z dyplomami i nagrodami dla najlepszych młodych wolontariuszy na Ziemi Prudnickiej wręczyli: Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski, Wicestarosta Janusz Siano, oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Anna Wojtczak. Uhonorowani zostali także opiekunowie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII Amelia Talaga, Maja Buczek i Zuzanna Onufrejów wraz z opiekunem wolontariatu p. Dorotą Partyczną

Rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia mija 14 lat od śmierci Jana Pawła II. W tym dniu wolontariuszki ze szkolnego wolontariatu ''Klubu Ośmiu'' przygotowały tablice poświęconą naszemu wspaniałemu Papieżowi.

Spotkanie klasy VII z funkcjonariuszem ds. nieletnich asp. Tomasz Kukułka nt. odpowiedzialności prawnej nieletnich

Przedstawił obowiązujące procedury postępowania w przypadku naruszenia norm prawnych i popełnianych czynów karalnych przez osoby nieletnie. Zwrócił szczególną uwagę na przepisy Kodeksu Karnego i ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz wynikające z nich konsekwencje dla młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się, kogo uznaje się za osobę nieletnią, poznali pojęcie czynu karalnego oraz demoralizacji.
Zajęcia dotyczyły także zagadnień cyberprzemocy i cyberprzestrzeni. Funkcjonariusz wskazał aspekty niewłaściwego korzystania z Internetu, zagrożenia płynące z Sieci oraz sposoby i metody ich rozpoznawania. Poruszył także kwestie odpowiedzialności prawnej nieletnich, ze szczególnym zaakcentowaniem najczęściej popełnianych przestępstw internetowych w postaci Hejtingu, Trollingu i Stalkingu.

Zakup zabawek dla Prudnickiego Centrum Medycznego

W dniu 7.03.2019 roku uczennice należące do szkolnego wolontariatu „Klub Ośmiu” z klasy VII Amelia Talaga, Zuzanna Onufrejów i Maja Buczek wraz z opiekunem wolontariatu Dorotą Partyczną zakupiły i dostarczyły zabawki na oddział pediatryczny przy Prudnickim Centrum Medycznym S.A w Prudniku.
Pieniądze na zakup zabawek zostały zebrane ze sprzedaży pączków, która odbyła się w szkole w dniu 28.02.2019 roku. 

Zajęcia z doradztwa zawodowego dla klas VIII a i VIII b SP oraz klasy III a gimnazjum

W piątek 22 lutego w naszej szkole odbyły się zajęcia z doradztwa zawodowego dla klas VIII a i VIII b SP oraz klasy III a gimnazjum. Zajęcia przeprowadziła Pani Ewelina Hamanowicz z Poradni Psychologiczno- pedagogicznej w Prudniku

Zajęcia były ukierunkowane na określenie przez uczniów swoich predyspozycji zawodowych. W tym celu uczniowie wypełnili różne testy np. test zainteresowań, test poziomu własnych uzdolnień oraz test, który określił ich temperament. Po wypełnieniu każdego kwestionariusza p. Ewelina wspólnie z uczniami omówiła szczegółowo wyniki, które wskazały możliwe kierunki rozwoju dziecka. Podczas tych zajęć uczniowie dowiedzieli się bardzo dużo na swój temat, dzięki czemu łatwiej będzie im podjąć decyzję o wyborze kierunku dalszej nauki.

Zbiórka karmy dla zwierząt

W dniu 25 stycznia szkolny wolontariat "Klub Ośmiu" zakończył zbiórkę karmy. Zebrano dużą ilość puszek oraz karmy suchej. Całość została przekazana do schroniska PRZYTULISKO w Głubczycach, gdzie obecnie znajduje się 16 psów. Dziękujemy!

Zbiórka nakrętek dla Michałka

Przypominamy o całorocznej zbiórce nakrętek dla Michałka! Wkręćmy się w pomaganie!

Zbiórka darów na rzecz rodziny poszkodowanej w pożarze

Zebrano dużą ilość środków czystości i higieny oraz żywność. Wszystkie rzeczy zostały przekazane do Szkoły Podstawowej nr 3 w Prudniku, która była inicjatorem zbiórki.

Cyberprzemoc

Jakie zagrożenia czekają na dzieci i młodzież w Internecie? Jak się przed nimi ustrzec? Czym jest cyberprzemoc? Na te wszystkie pytania odpowiedział mł. asp. Tomasz Kukułka z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku uczniom z klas VI i VIII Szkoły Podstawowej w Lubrzy.

W trakcie spotkania poruszono tematy agresji i przemocy rówieśniczej, zjawiska cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Ponadto przybliżono uczniom zagrożenia, jakie wiążą się z korzystaniem z Internetu. Jednocześnie uświadamiając ich, że w sieci nigdy nie jest się anonimowym, a każde użycie komputera zostawia ślady.

Porządki na Cmentarzu przed Świętem Zmarłych

Tuż przed dniem Wszystkich Świętych wiele osób przypomina sobie o konieczności uporządkowania mogił swoich bliskich. Niestety, nie na każdym nagrobku pojawi się znicz…

Pod koniec października uczennice ze Szkoły Podstawowej w Lubrzy, które należą do szkolnego wolontariatu „Klub Ośmiu” uczestniczyły w akcji SPRZĄTANIA GROBÓW, która na pewno, na stałe wpisze się w kalendarz akcji podejmowanych przez nasza szkołę. Wolontariuszki zbierały liście, zamiatały groby, zapalały znicze a nawet wykonywały drobne naprawy, na przykład z powrotem układały przewrócone krzyże. Postawa godna podziwu. 

Bezpieczna droga do szkoły

Wraz z początkiem roku szkolnego ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Również w naszej szkole jak co roku zostały zorganizowane takie zajęcia przez pedagoga szkolnego p. Dorotę Partyczną dla klasy Ia, IIa i IIb SP. Zajęcia przeprowadził funkcjonariusz ds. nieletnich p. Tomasz Kukułka z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

Omówił on podstawowe reguły poruszania się po drodze. Przypomniał dzieciom zasady przechodzenia przez jezdnię oraz właściwego zachowania się podczas jazdy samochodem. Ponadto policjant uświadomił najmłodszym z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły. Bardzo ważnym elementem pogadani było uświadomienie dzieciom jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku czy też na odzieży. W trakcie spotkania klasa I a SP otrzymała poradnik dla dzieci rozpoczynających naukę „ Pierwszaki”.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkoła Podstawowa w Lubrzy 2023 ©