Konkursy przedmiotowe w roku szkolnych 2014/2015

Konkurs Recytatorski z języka niemieckiego 2015

Dnia 17. 04. 2015 roku w świetlicy Zespołu Publicznych Szkół w Lubrzy odbyły się eliminacje gminne

do Konkursu Recytatorskiego z języka niemieckiego pt.  "Jugend  trägt Gedichte vor".

Komisja przyznała następujące miejsca:

I.     miejsce Linda Türke- kl. VI- SP Lubrza

II.    miejsce Wanessa Dziallek ? kl. IV- SP Lubrza

III.   miejsce Magdalena Skrobała? kl. VI- SP Lubrza

I.  miejsce Liliana Pawłowska  ? NSP Dytmarów

II.  miejsce Magdalena Hajost  -   NSP Dytmarów

III.  miejsce Emilia Janicka  -  NSP Dytmarów

I.   miejsce Nikola Demkowicz ? kl. III ? Gimnazjum

II.  miejsce Jesika Hoppe  ? kl. II ? Gimnazjum

III. miejsce Aleksandra Kuchta ? kl. I ? Gimnazjum

IV. miejsce Paulina Lazar ? kl. III Gimnazjum

Zwycięscy konkursu przechodzą do etapu rejonowego. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz drobny upominek.

Natalia Jurek
Barbara Lesiów

Magdalena Parusel

Obraz:

LAUREATKA KONKURSU -  UCZENNICA  GIMNAZJUM  W  LUBRZY  PRZESTRZEGA   -

PALĄC "Płyniemy po raka płuc"

"Sam nie palę i innym odradzam", to VII edycja konkursu fotograficznego ogłoszonego przez Wojewódzką Stację Sanitarno ? Epidemiologiczną oraz Opolskie Centrum Informacji Młodzieżowej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu dla uczniów szkół gimnazjalnych województwa opolskiego, do którego nie po raz pierwszy przystąpiła młodzież Publicznego Gimnazjum w Lubrzy. W tym roku wystartowało 71 uczniów z 23 szkół, z których nadesłano 136 prac autorskich.

Celem konkursu jest edukacja młodzieży w zakresie zysków płynących z niepalenia oraz zagrożeń wynikających z czynnego i biernego palenia, motywowanie uczniów do poszerzenia wiedzy na temat szkodliwości używania tytoniu oraz kreowanie wizerunku młodego człowieka, który nie pali papierosów.

Uczniowie zgłaszali chęć udziału w konkursie przez wykonanie autorskich zdjęć nawiązujących do problematyki antynikotynowej, były to: Julia Nowacińska kl. I b, Wiktoria Mazur kl. II a, Aneta Sabat kl. II b, Natalia Trzeja kl. III a.

Wiktoria Mazur swoją pracą chciała przekonać osoby palące do skończenia z nałogiem ze względu na swoje zdrowie oraz zdrowie biernych palaczy. Do zdjęcia użyła wycinków z paczek papierosów oraz spalone papierosy, chcąc uzyskać obraz organizmu spustoszonego od wewnątrz w skutek palenia. Mimo, iż nie zajęła miejsca w konkursie, uważa że warto było wziąć w nim udział, gdyż każda forma przekazu jest dobra do uświadamiania społeczeństwu zgubnych skutków nałogu. Uważa, że nie bez znaczenia są również duże sumy pieniędzy, które ludzie wydają, by niszczyć przede wszystkim swoje zdrowie.

Natalia Trzeja wzięła udział w konkursie, gdyż wiele osób z jej najbliższego otoczenia pali, a swoją pracą chciała pokazać im kierunek i ?cel?, w który zmierzają. Jej zdjęcie przedstawia szary statek z origami, którym płynie pięć papierosów posiadających twarze. Statek wiezie transparent ?Płyniemy po raka płuc?. Uczennica jest mile zaskoczona, że jej praca została pozytywnie oceniona przez jury i cieszy się, że jako laureatka po uroczystej gali wręczenia nagród mogła udzielić wywiadu dla Radia Doxa.

Konkursy przedmiotowe

Język Polski                                                                                                        Geografia

1.Paulina Lazar kl. III                                                                   1.Emilka Ratajska kl. IIa

2.Natalia Trzeja kl. III