Sukces Artura w konkursie fotograficznym "Sam nie palę i innym odradzam"

Artur Brylak uczeń z Zespołu Publicznych Szkół w Lubrzy został zwycięzcą Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego.

Uczeń zajął I MIEJSCE w V edycji konkursu fotograficznego ogłoszono w ramach Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce. Udział w konkursie brali również uczniowie: Marta Mielnik, Gabriela Żegleń, Sylwia Starzomska przygotowani pod kierunkiem Pani Pedagog  mgr Joanny Kubik.

V edycję ogłoszono w ramach Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce. Ambitna młodzież naszego gimnazjum, zainteresowana fotografią i tematem, postanowiła podjąć się tego zadania i wziąć udział w konkursie. Uczniowie Marta Mielnik, Gabriela Żegleń, Sylwia Starzomska i Artur Brylak pod kierunkiem Pani Pedagog Joanny Kubik przygotowali zdjęcia artystyczne antyreklamy palenia tytoniu. Gala wręczenia nagród, na którą zaproszono autorów prac konkursowych wraz z opiekunem uczniów oraz Panią Dyrektor mgr inż. Bożenę Ostrycharczyk, odbyła się w dniu 22 listopada 2012r w Sali Kinowej Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad dwadzieścia szkół, a uczniowie przygotowali 120 prac, tematyka prac zgodnie z założeniem organizatora, miała nie tylko motywować uczniów do poszerzania wiedzy na temat szkodliwości tytoniowego nałogu, ale także służyć kreowaniu nowego wizerunku młodego człowieka, dla którego niepalenie jest dziś trendy, zaś palenie ? passé.

Jury oceniło nadesłane prace pod względem: zgodności fotografii z tematem konkursu, jakości przekazu, jakości technicznej fotografii i estetyki wykonania, wartości artystycznej oraz oryginalności ujęcia tematu. Artur Brylak uczeń III klasy gimnazjum, który zajął I miejsce otrzymał w nagrodę kilkusetzłotowy bon do wykorzystania w Empiku oraz książkę Sherlocka Holmesa. Konkurs adresowany był do młodzieży ze szkół gimnazjalnych województwa opolskiego. Organizatorem Konkursu była Wojewódzka Stacja Sanitarno ? Epidemiologiczna w Opolu oraz Opolskie Centrum Informacji Młodzieżowej w Opolu. Patronat nad konkursem sprawował Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.
Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych wychowanków, pokazały one, że sztuka fotograficzna to doskonały sposób budzenia świadomości w profilaktyce antynikotynowej.

Joanna Kubik

Obraz: