Dyrektorzy Szkoły Publicznej w Lubrzy

• Wiktor Wojciechowski
  • Marek Mastalerz
  • Tomek Chrzanowski

Temat projektu wybrano ze względu na Jubileusz 50-lecia budynku szkoły. Praca nad projektem wymagała dotarcia do najważniejszych informacji z lat ubiegłych. Korzystano więc z kronik szkolnych, zdjęć , przeprowadzono wywiady z dawnymi dyrektorami szkoły. Spotkania z dyrektorami odbywa się w niezwykle przyjaznej atmosferze. Częstowano nas pysznymi ciastami pieczonymi przez gospodynie domowe, napojami. Oglądaliśmy dawne zdjęcia, które zeskanowano i wykorzystano w przygotowanej na koniec prezentacji multimedialnej (zaprezentowanej na apelu szkolnym).

Najtrudniej było zdobyć wiadomości dotyczące pierwszych kierowników szkoły (nieżyjących) ? Pana Kazimierza Wardasa i Pana Augustyna Goleckiego. Tutaj serdeczne podziękowania należy złożyć dawnym pracownikom szkoły i absolwentom, tj. : p. Goleckiej, p. Kman oraz p. Moskal.

Przygotował Dominik Hoppe.