• Tutaj jesteś:

PROJEKTY GIMNAZJALNE w roku szkolnym 2013/2014

Zobacz opis i informacje o realizacjach projektów

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klasy II A Publicznego Gimnazjum w Lubrzy realizowali zespołowy projekt edukacyjny pt. ?Akademia Zdrowia. Gimnazjaliści przedszkolakom?.

Grupa I- opiekun mgr Danuta Wacławik, temat: ?Higiena i zdrowie?

Grupa II- opiekun mgr Barbara Wolaniuk, temat: ?Sport to zdrowie?

Grupa III- opiekun mgr Agnieszka Różewicz, temat: ?Na tropie witamin?

Grupa IV- opiekun mgr Elżbieta Purzycka, temat: ?Porad kilka??

Uczestnicy projektu zaprezentowali rezultaty swojej pracy 02.04.2014r. w obecności przedszkolaków z PRZEDSZKOLI Z LUBRZY I NOWEGO BROWIŃCA.

Prezentacje zostały przedstawione w kilku odsłonach, były to:

• prezentacje fragmentów baśni, których postacie wypowiadały się na temat zdrowia, witamin?
  • recytacja wierszy, śpiew piosenek
  • krótkie przedstawienie teatralne
  • zabawy ruchowe przedszkolaków z postaciami baśniowymi, w które przebrani byli gimnazjaliści
  • prace przy wyznaczonych stanowiskach zadaniowych, przy których przedszkolaki wykonywali prace manualne

Na koniec- gimnazjaliści zaprosili swoich gości do wspólnych zabaw i pląsów przy muzyce i wspólnym śpiewie.

Każdy przedszkolak wyszedł z tego spotkania z balonikiem, własnoręcznie wykonanym medalem, wiedzą o witaminach i uśmiechem na twarzy.

Ponownie całość czynności i zabaw projektu powtórzono dla uczniów klasy I, II, III Szkoły Podstawowej w Lubrzy.