• Tutaj jesteś:

Projekty Gimnazjalne w roku szkolnym 2015/2016

Zobacz informację z realizacji projektów

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTÓW W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Temat główny projektu: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ.

Grupa 1, opiekun ks. mgr  Piotr Bałos

Temat projektu: Ludzie wokół nas, przedsiębiorstwo w naszej gminie.

Uczniowie klasy IIa w składzie:

1. Wojdyła Katarzyna
  2. Otte Jakub
  3. Tyrpuła Julia
  4. Kurek Weronika
  5. Gajda Martyna
  6. Kman Katarzyna

Celem projektu było zaprezentowanie podstaw zarządzania przedsiębiorstwa oraz przedstawienie trudności wynikających z prowadzenia działalności gospodarczej. Efekty pracy zaprezentowano rodzicom i kolegom ZPS w Lubrzy

Grupa 2, opiekun mgr Maria Chałupnik

Temat projektu: Najciekawsze zawody przedsiębiorców naszej gminy.

Uczniowie klasy IIa w składzie:

1. Piorunkiewicz Tomasz
  2. Kwinta Paweł
  3. Kiebzak Jakub

Zadania:

- przygotowanie planu pracy

- przydział czynności dla poszczególnych uczniów

- gromadzenie materiałów

- wywiady, zdjęcia

- praca w programie CAMTASIA STUDIO

Wszystkie prace konsultowane były z opiekunem projektu M. Chałupnik.

Głównym założeniem było przedstawienie w atrakcyjny sposób 3 różnych przedsiębiorstw, które odniosły sukces. Uczniowie poprzez pracę nad projektem nabyli umiejętności pracy w grupie, przeprowadzania wywiadów i gromadzenia informacji. Zapoznali się z programem do tworzenia filmu.

Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, czego  efektem był film przedstawiający wybrane przedsiębiorstwa i ich właścicieli oraz opracowali zasady dlaczego warto założyć własną działalność.

Projekt przedstawiony został społeczności uczniowskiej oraz pracownikom szkoły w dniu 1 czerwca 2016 roku.

Grupa 3, opiekun mgr Joanna Kubatek

Projekt: Ludzie wokół nas - przedsiębiorczość w gminie

realizowany był przez uczniów klasy II a gimnazjum. Głównym celem i założeniem projektu było zapoznanie uczniów z osobami prowadzącymi działalność gospodarczą w naszej gminie i ich przedsiębiorstwami ? ich działalnością i historią.

Uczniowie, którzy brali udział w projekcie:

1. Julia Bojanowska
  2. Karolina Flaka
  3. Agnieszka Gaura
  4. Izabela Barwieniec
  5. Wiktoria Pabis

Grupa 4,  opiekun mgr Nicol Strzoda

Temat projektu: I ty możesz zostać przedsiębiorcą

Czas realizacji: Cały rok szkolny

Skład zespołu zadaniowego:

1. Broda Jakub
  2. Galler Dominik
  3. Hadryś Katarzyna
  4. Mrugała Piotr
  5. Sobek Adrian

Projekt I ty możesz zostać przedsiębiorcą, adresowany był do uczniów II klas gimnazjum. Do jego realizacji zgłosiło się czworo uczniów z klasy II B i jeden uczeń z klasy II A. Na zrealizowanie projektu uczniowie mieli cały rok szkolny. Uczniowie pracę nad projektem wykonywali według wcześniej ustalonego planu, w ramach ponadnormatywnych spotkań z opiekunem projektu. Warunkiem zaliczenia projektu była aktywna praca nad jego realizacją oraz podzielenie się efektem końcowym z innymi .

Głównym założeniem projektu było poznanie różnego rodzaju przedsiębiorstw działających na terenie gminy Lubrza oraz zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi zakładania i prowadzenia własnej działalności. Oprócz tego uczniowie nabierali umiejętności pracy w grupach, doskonalili umiejętności wyszukiwania i gromadzenia informacji dotyczących założeń projektu.

Uczniowie w trakcie realizacji projektu, zarówno podczas przygotowań jak i podczas ostatecznej prezentacji, wykazywali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, czego efektem były stworzone przez nich gry dotyczące przedsiębiorczości oraz prezentacja multimedialna. Całość przedstawiona została w dniu 1 czerwca 2016r. w Zespole Publicznych Szkół w Lubrzy, gdzie w trakcie trwania obchodów dnia dziecka, uczniowie młodszych klas mieli okazje zapoznać się z efektem pracy starszych kolegów.

Grupa 5, opiekun mgr Wiesław Kasprzyszyn

Projekt: Ginące Zawody

realizowany był przez uczniów kl. II b gimnazjum

Głównym celem projektu było poznanie przeszłości własnego regionu, rozwijanie twórczych umiejętności i postaw prospołecznych. Dzięki projektowi uczniowie mogli uświadomić sobie wpływ dziedzictwa kulturowego na życie lokalnej społeczności, w której mieszkają.

Uczniowie, którzy brali udział w projekcie:

1. Julka Nowacińska
  2. Karolina Zelasko
  3. Nikola Zięba
  4. Kacper Kaliciński
  5. Adam Bąk

Grupa 6, opiekun mgr Kamil Lubaszka

Projekt: I Ty możesz zostać przedsiębiorcą, moje plany na przyszłość

realizowany był przez uczniów klasy II b gimnazjum. Głównym celem i założeniem projektu było nabycie umiejętności zakładania własnej firmy przez uczniów. Również poprzez wybór rodzaju firmy i sposobu prezentacji dodatkowym celem było promowanie zdrowego odżywiania poprzez spożywanie owoców i koktajli owocowych.

Projekt był również promocją szkoły wśród dzieci i rodziców z gminy Lubrza podczas ,,sportowego Festynu Rodzinnego.

Uczniowie, którzy brali udział w tym projekcie:

1. Srębacz Marzena
  2. Kuchta Aleksandra
  3. Giza Weronika
  4. Taradaj Wiktoria
  5. Starzec Julia

Grupa 7, mgr Julia Gościej

Projekt: Ginące zawody - rzemiosła w naszej gminie

realizowany był przez uczniów kl. II b gimnazjum.

Głównym celem i założeniem projektu było promowanie małych lokalnych przedsiębiorstw,  a mianowicie zakładów rzemieślniczych.

Uczniowie, którzy brali udział w projekcie mieli za zadanie przygotować i przeprowadzić wywiady z rzemieślnikami działającymi na terenie gminy Lubrza

Efekty swojej pracy przedstawili rodzicom, uczniom oraz nauczycielom biorącym udział w Dniach Otwartych Zespołu Publicznych Szkół w Lubrzy oraz na wywiadówce.

Do grupy projektowej należeli:

1. Jolanta Boczar
  2. Sara Kraszewska