Dopalacze powiedz STOP

W ubiegłym tygodniu (czwartek,piątek) odbyły się warsztaty pt. „Dopalacze powiedz Stop” dla uczniów klas VI- VIII, nauczycieli oraz rodziców.

Warsztaty poprowadził mgr Artur Tebień, który jest terapeutą uzależnień, specjalistą pomocy psychologicznej.

Podczas warsztatów przedstawiono następujące zagadnienia: określenie pojęcia „narkotyki”, „dopalacze” i ich ogólną charakterystykę, rodzaje dopalaczy, ich negatywny wpływ na organizm człowieka, objawy po zażyciu dopalaczy oraz pierwsza pomoc po zatruciu dopalaczami. Młodzież została także zapoznana z danymi liczbowymi dotyczącymi osób mających kontakt z dopalaczami w naszym kraju. Prowadzący przedstawił w jaki sposób poradzić sobie z osobą, która proponuje uczniom dopalacze ( co mówić, co robić). Przedstawił techniki samoobrony, które następnie ćwiczył z uczniami. W końcowej części zajęć uczniowie mieli okazję do zadawania pytań na interesujące ich zagadnienia oraz do zabierania głosów w dyskusji dotyczącego zdrowego stylu życia wolnego od dopalaczy. W opinii uczniów przeprowadzone zajęcia były dla nich przydatne i bardzo się podobały. Dzięki nim uzyskali niezbędną wiedzę dotyczącą zagrożeń, jakie niosą za sobą dopalacze.

Publikacja artykułu: środa, 10 listopada 2021r.. Liczba wyświetleń: 666.