Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października odbył się Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Dzień ustanowiony by większą uwagę skupić na higienie zdrowia psychicznego.

Celem święta jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowia psychicznego z jakimi każdego dnia boryka się coraz większa liczba ludzi jak również na tempo życia, rozwój cywilizacji, życie w stresie (szczególnie w czasie trwania pandemii COVID-19 związanej z tym izolacji społecznej) brak właściwego odpoczynku, co sprzyja rozwojowi zaburzeń psychicznych.

W związku z tym dniem w naszej szkole został zorganizowany TYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO. Każdy wychowawca przeprowadził w swojej klasie zajęcia nt. profilaktyki zdrowia psychicznego. Wolontariuszki ze szkolnego „Klubu Ośmiu” zrobiły tablicę, która została umieszczona na szkolnym korytarzu ze wskazówkami jak dbać o nasze zdrowie psychiczne oraz z instytucjami, które wspierają rodziny.

W ramach tego tygodnia uczniowie wzięli również udział w Światowym Dniu Mycia Rąk, którego celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Wychowawcy klas przypomnieli jak ważne jest mycie rąk, pokazali również uczniom jak prawidłowo myć ręce . Następnie uczniowie starali się postępować zgodnie z instrukcją.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Publikacja artykułu: poniedziałek, 18 października 2021r.. Liczba wyświetleń: 544.