„Bezpieczna droga do szkoły” z prudnickimi policjantami

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” co roku odwiedzają nas funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. We wtorek 14 września podczas spotkania policjanci przypomnieli najmłodszym w jaki sposób bezpiecznie korzystać z dróg. Radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji, na które dzieci narażone są pokonując codzienną drogę do szkoły i domu.

Policjanci zachęcali dzieci do noszenia elementów odblaskowych oraz tłumaczyli dlaczego są one tak ważne dla ich bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przypomnieli również jak korzystać z numeru alarmowego 112 oraz jak postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

W trakcie spotkania dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa. Pomimo młodego wieku, doskonale znały odpowiedzi na zadawane pytania. Na koniec spotkania policjanci wręczyli uczniom książeczki edukacyjne.

W tym samym dniu odbyły się również zajęcia dla klasy szóstej na temat cyberprzemocy, konfliktów oraz agresji wobec rówieśników i konsekwencji. Spotkanie było bardzo owocne, zachęciło uczniów do dyskusji a także dało wiele do myślenia. Dziękujemy raz za wspaniałe zajęcia!

Publikacja artykułu: piątek, 24 września 2021r.. Liczba wyświetleń: 526.